Zpráva Daniela Bíny z Prien City Cup


Ve dnech 20-22 září se konal Prien City Cup, který má zároveň statut Mezinárodního mistrovství Bavorska. V pohostinném klubu na břehu Chiemsee se sešlo 22 lodí ze tří národů. Bohužel obhajoba české vlajky zůstala pouze na mne. Již čtvrteční trénink napověděl, že nás čeká taktická přetahovaná ve slabém jižním větru nestálého směru.
I pátek sledoval čtvrteční počasí jako přes kopírák. Sluníčko jižní vítr v rozmezí 4-8 uzlů. Přes problémy s postavením trati komise předvedla parádní výkon, a dokázala pole provést čtyřmi rozjížďkami.
Místní začali rázně ukazovat, kdo je doma pánem. První kus vyhrál Ingo Hesse(GER), druhý jsem dojel já, třetí Wolfgang Grupe(GER).
A pak začala velká hra místní legendy, Christiana Bodlera. V následujících třech rojížďkách mu prvenství dokázala vzít pouze diskvalifikace za kolizi na startu. Za ním jsem byl já s dojezdy 2,1,2. Mne následoval Ingo(4,4,5)
Sobota nás přivítala sluncem a téměř bezvětřím. Rozhodčí se rozhodli čekat na vodě a využít sebemenší příležitost k dojetí dalších rozjížděk. Tudíž suma sumárum, 7 hodin na vodě a tři rozjížďky v skákavém slabém větru. A Christan(3, 1,1) nikoho nenechal na pochybách, komu má patřit palma vítězství. Mně(7,2,9) se podařilo zpackat start, a v poslední rozjížďce i můj útok v poslední rozjiďce dne skončil velkolepým fiaskem. Ingo Hesse(8,4,2) úspěšně odrazil útok Mariny Perterer(AUT)(1, 3, 12).
V neděli nás po marném čekání na vítr čekala pouze závěrečná ceremonie.

Výsledky:

1. Christian Bodler(GER)
2. Daniel Bína(CZE)
3. Ingo Hesse(GER)

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.