Easter Regata – Portorož

Ve slovinské Portoroži se od 28. do 31. 3. odjela jubilejní 30. Velikonoční regata třídy Optimist. Pro české děti byla druhou kvalifikací na MS/ME, proto jich na startu mezi 600 účastníky z 20 zemí startovalo opravdu hodně.

Tentokrát jsme vezli početnou skupinu pěti lodí z našeho klubu, přičemž třem šlo zároveň i o druhý závod ze série nominačních pro MS nebo ME. Před závodem jsme absolvovali několik tréninkových dní pro aklimatizaci, což se nakonec ukázalo jako dobrý nápad, neboť počasí bylo velmi proměnlivé s deštěm a střídání se velmi silného větru s bezvětřím, což pořadatelé připisoval saharskému písku v atmosféře, který nás zakryl na několik dní.

Nejlépe se dařilo Terezce Chlumské, která se probojovala do zlaté skupiny a obsadila 38.místo a tím si už zajistila účast na letošním ME. Elča Berntová obsadila 19.místo ve stříbrné skupině a stále má dobrou pozici pro cestu na ME nebo MS.

Výborně zajel i Bártík Bernt, který i s problémy roztržené plachty udržel 73.místo ve stříbrné skupině.

Hůře dopadla naše Emma Mahr, které se závod nepovedl a tím i ztratila teoretickou možnost nominace. Myslím, že bylo dobré rozhodnutí se začít připravovat pro následující lodní třídu ILCA 4.

Poslední účastník byl teprve začínající Tobias Mahr, kterého pochopitelně limitoval silný vítr, ale i tak si zaslouží obdiv, že dokázal několikrát vyrazit a zkusit si jízdu na moři.

příští zastávka je za nedlouho Holandský Workum, který je posledním kvalifikačním závodem a zároveň je to Mistrovství Holandska.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.