Jarní premiéra Optimist a ILCA 4 – závod Poháru ČR

Zpráva od Jakuba Povolného

O víkendu 16.2. byl na Rozkoši uspořádaný závod s názvem Jarní premiéra. Závod se na rozdíl od ostatních českých optimistických závodů jel i v pondělí. Toto neobvyklé prodloužení nám ale umožnilo užít si krásný závod. Všechny tři dny se jezdilo s poměrně stabilním větrem a čistou a sluncem zalitou oblohou. Nejvíce nám ale foukalo v pondělí, kdy vítr dosahoval až 16 m/s a vlny byly vysoké jako na moři.

Vzhledem k tomu, že trať byla daleko od břehu, bylo těžké pro rodiče vidět, co se na vodě děje. Naštěstí byl na vodě Kamil Kotek s Romanem Ročkem, kteří nejenom, že byli skvělou podporou na vodě, ale také posílali videa v průběhu rozjížděk na whatsappovou skupinu, aby byli rodiče informováni o tom, co se na vodě odehrává.
Na tomto závodě se z JMJ umístila nejlépe Terka Chlumská na celkovém 4. místě, dále pak Bart Bernt na 19., Jakub Povolný 31. a Ela Berntová na 39. místě. I přesto, že jsem se neumístil podle mých představ, byl za mne tento závod velmi povedený po všech stránkách. Těším se na další závod na Nechranicích.

Jarní premiéra byla zároveň pohárovým závodem ČR pro lodní třídu ILCA 4, ve které se na startu sešlo 27 jachtařů přecházejících postupně do této skupiny lodních tříd ILCA – dříve Laser. Náš Jachtklub zde reprezentovali tři závodníci. Adam Povolný se umístil na 7. místě, Vilda Veselý na 13. místě a Tomáš Chlumský obsadil 20. příčku. Pánové předvedli opět statečný výkon v silném větru.

Kompletní výsledky všech tříd jsou k dispozici na webu ČSJ: https://www.sailing.cz/vysledky/231801

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.