Mistrovství Holandska

Hned v neděli, po ukončení závodu na Rozkoši, jsme vyrazili do Holandska ( Workum ) na zdejší mistrovství, které bylo zároveň poslední závod ze série kvalifikací pro letošní Mistrovství Světa a Evropy….

Terezka Chlumská a Ela Berntová z našeho klubu měli z předchozích dvou závodů postup už skoro jasný, a jen Ela byla na hranici postupu do letos preferovaného ME, který se pojede na moři v Italské Carrara.

Úvod závodu se nesl ve velmi slabém větru, kde se první den podařilo startovat na černou vlajku, ale rozjížďka nebyla žádná odjeta. Místo toho zůstala hromada lodí do druhého dne s diskvalifikacemi. Jednou z nich byla i naše Terka, které se připomněl minulý rok a tak další starty byli opatrnější.

Trochu silnější vítr přišel až poslední den a tam nakonec rozhodl, že Elča Berntová obsadila celkově 43.místo a Terezka 23.místo  ze 198 lodí ( druhá holka celkově a nejlépe z Čechů ).

Důležitější bylo, že Terezka a Ela se obě s přehledem nominovali na preferované Mistrovství Evropy, které začíná 29.června.  Do té doby stihneme ještě pár závodů a tréninků, abychom zlepšili šanci na lepší výsledek pro český jachting a náš klub.

Do Workumu nám dělal doprovod i Tomáš Chlumský, který si jel teprve zkoušet ILCA 6 a umístil se na 48. místě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář