Pavlovská regata, Šilhánkův memoriál

O uplynulém víkendu 26.6.-27.6. se naši mladí jachtaři zúčastnili dalších pohárových závodů. Optíci a Lasery 4.7 závodily na Nových Mlýnech a Laser Radiál na Velkém Dářku. Oba závody se nesly v duchu slabého větru až bezvětří.
Na Nových Mlýnech nejlépe z našich závodníků zajel Adam Povolný na Laseru 4.7, když se mu podařilo vybojovat krásné 3.místo, ve stejné lodní třídě jsme měli ještě zastoupení v podobě Tomáše Chlumského, který skončil na 7.místě.
Na Optimistech mezi mladšími žáky se nejlépe vedlo Terezce Chlumské, která dojela na 8.místě a hned v závěsu za ní skončila Ela Berntová. Obě naše zástupkyně tedy skončily v první desítce. Gratulujeme.
Mezi staršími žáky se nejlépe vedlo Bártovi Berntovi, který skončil těsně za první desítkou na 12. místě. Jakub Povolný skončil na 21. místě, v závěsu za Jakubem skončila Zuzana Čížková na 22.místě a na 28. místě závod dokončil Vilém Veselý
Jak již bylo řečeno v úvodu článku, počasí závodu příliš nepřálo a foukal jen velmi slabý vítr, z toho důvodu se podařilo odjet pouze dvě rozjížďky v sobotu a v neděli už žádná. Závod se tedy nezapočítává do českého poháru. Pro započtení, by musely se odjet minimálně 3 rozjížďky.
Aby se mladí závodníci příliš nenudili když nefoukalo, tak pro ně byla připravena ve spolupráci s rozhodčími přednáška o pravidlech. Je fajn, že se podařilo čas využít i jinak, než jen poflakováním na břehu:-)

Povětrnostní podmínky na Velkém Dářku byly ještě horší, zde se odjela pouze jedna rozjížďka, které se zúčastnily pouze tři lodě, všichni ostatní včetně Jirky Vaculy už v době konání rozjížďky byli na cestě domů. Zajímavý počin pořadatelů, uplácat alespoň jednu rozjížďku v bezvětří, pravděpodobně proto aby nemuseli vracet startovné… smutné. Pro nedostatek větru se tedy nezapočítává ani tento závod do českého poháru.
Snad bude na příštích závodech foukat více.

Pavlovská regata – kompletní výsledky
Šilhánkův memoriál – kompletní výsledky

Příspěvek byl publikován v rubrice Z účasti na závodech. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.