Soustředění Mácháč 23

Tradice začínají už od třetího opakování a my už se sešli po šesté, abychom pomohli mladým jachtařům s technikou a taktikou jízdy.

 Soustředění nebylo jen pro pokročilé, ale i pro začátečníky, kterým jsme vysvětlili základní krůčky, co s kormidlem a plachtou dělat.

V neděli 20.8. dorazilo 31 účastníků z našeho sdruženého kraje 17 Ústí a Liberec, kteří se těšili na program, jenž jsme pro ně letos připravili. 

V úvodu týdne nám počasí přálo a my se mohli věnovat naplno tréninkům jachtařských dovedností.

V následujících dnech nechyběl výlet parníkem na zmrzlinu, dva dny improvizovaného letního kina s přespáním pod širým nebem, neboť teplota na pokojích byla v parných dnech opravdu hodně vysoká. Navštívil nás opět žabák KVAKY se svým programem “U vody bez nehody” a my se naučili další techniky záchrany tonoucího. Nechyběla ani tradiční noční bojová hra, kde bylo úkolem na cestě skrz strašidelný les najít písmena do tajenky. 

I letos se pádlovalo o ceny a na závěr nechyběla spanilá jízda kolem jezera a závěrečná sprcha sladkostí. V sobotu si pak začátečníci mohli zkusit vše, co se naučili v závodě Letní vánek.

Po tomto týdnu to vypadá, že k nám nastoupí další nová jachtařská krev. 

Tímto chci poděkovat za výbornou přípravu jídel Dominice a Lukášovi, trenérům Kamilu Kotkovi, Otíkovi Kotkovi a Honzovi Kršňákovi, kteří se starali o lehce, středně a pokročilé.

Terezka Hudáková a Matěj Ptáčník měli na starostzačátečníky.

Hanička Hirnšal Chlumská, která dohlížela jako zdravotnice a administrátor.

Děkuji letošní partě ILCA 4, protože se snažili pomáhat a my měli dost času na ostatní.

Poděkování patří i Jachtklubu Duchcov a Jachklubu Doksy za zapůjčení důležitých trenérských člunů a Městu Doksy, Krajskému svazu Jachtingu, Libereckému kraji za podporu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.