Jachtařské soustředění dětí

Soustředění Mácháč 2022

Letos už počtvrté jsme v našem klubu pořádali jachtařský tréninkový kemp, který začal v neděli 17.7.2022 odpoledne ve Starých Splavech. Na místo setkání se dostavilo celkem 26 dětí, z toho 24 Optimistů (13 ALTQ) a 2 závodníci na lodi Laser 4.7. Až na dvě výjimky bylo 24 závodníků (viz příloha) z našeho sdruženého kraje ČSJ 16-17.
Hned v počátku jsme rozdělili děti do tří skupin pro lodní třídy L4.7 a Optimist dle výkonnosti.
Každodenní program se skládal z:

7.30 budíček
8.00 rozcvička
8.30 Snídaně
9.00 úklid
9.30 Příprava lodí
10.00 dopolední trénink
12.00 oběd
12.30 polední klid
13.50 Odpolední trénink
17.00 návrat a hodnocení
18.00 Večeře
22.00 Večerka

Dle povětrnostních podmínek, které nebyly jachtařsky ideální, jsme program technických cvičení a jachtařských dovedností kombinovali s krátkou teoretickou přípravou ( pravidla, taktika), koupáním s lodí i bez lodě a jeden den i výletem na parníku. Hned v pondělí nás navštívil profesionální záchranář Jan Sedláček s projektem U vody bez nehody, který proškolil závodníky i trenéry v technikách záchrany tonoucího a seznámil děti s Desaterem bezpečného pohybu na břehu i ve vodě. Navíc si děti mohly zkusit, jak probíhá záchrana s pomocí skutečného dispečera rychlé záchranné služby, který udílel pokyny po telefonu.
Pro velký úspěch jsme tréninkové dny proložili opékáním špekáčků a improvizovaným letním kinem.
Ve čtvrtek se pak vydařila noční dobrodružná výprava, při kterém děti hledaly heslo složené ze dvou částí. V pátek jsme uspořádali jízdu králů kolem celého jezera a posbírali tradiční déšť sladkostí. Na závěr jsme si v sobotu 23.7. zazávodili v Letním vánku.
Velké poděkování patří dobrovolníkům za zajištění akce: Hanička Hirnšal Chlumská – zdravotník, Jan Kršňák a Matěj Ptáčník – trenéři začátečníků, Kamil Kotek – trenér pokročilých závodníků a Jan Johan Hirnšal – trenér ILCA 4 (Laser 4.7) a Optimist středně pokročilých.
Velké díky patří


Restauraci V Jachtklubu, tedy Dominice a Lukášovi, za výborně připravená jídla
Jachtklubu SK Štětí a Delfín Jablonec za spolupráci,
Jachtklubu Duchcov za trenérskou výpomoc a zapůjčení motorového člunu
Největší dík patří
Jachtklubu a členům Máchova Jezera Staré Splavy, v jehož areálu se už tradičně soustředění koná,
MŠMT a Krajskému svazu jachtingu za jejich významnou podporu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.